Usługa tłumacza języka migowego w Urzędzie Gminy Reńska Wieś

Na podstawie art.11,12 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2017r. poz.1824 z późn.zm.), art.6 pkt 3 lit. a, d ustawy z dnia 19 lipca 2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020r. poz.1062 z późn.zm.) Urząd Gminy Reńska Wieś udostępnia usługi pozwalające na komunikowanie się z naszym Urzędem osób doświadczających trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się poprzez korzystanie z poczty elektronicznej, oraz przesyłanie faksów:

 ·        poczta elektroniczna – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ·        elektroniczna skrzynka podawcza ePUAP: /UG_Renska_Wies/SkrytkaESP/

 ·        numer fax: 77 405 32 10

 

Urząd Gminy Reńska Wieś zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego. Komunikowanie może odbywać się z wykorzystaniem:

 ·        polskiego języka migowego (PJM)

 ·        systemu językowo – migowego ( SJM)

Zgłoszenie przez osobę uprawnioną chęci skorzystania z usługi tłumacza powinno nastąpić co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem,
z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Dostępny jest wzór formularza zgłoszeniowego, który osoba uprawniona może przekazać osobiście, przesłać faksem lub pocztą elektroniczną do Urzędu Gminy Reńska Wieś.

Tłumacze są zobowiązani do zachowania poufności treści tłumaczeń wykonywanych w ramach świadczenia usługi zgodnie z zasadami etyki zawodowej tłumacza języka migowego.

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej  oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
(Dz.U. z 2021r. poz.573 z późn.zm.).

 

DO POBRANIA

Usługa tłumacza języka migowego w Urzędzie Gminy Reńska Wieś (pobierz)

Wniosek o zapewnienie tłumacza języka migowego (pobierz)